Bağ Kurma Sanatı

Şiddetsiz İletişim Metoduyla
Bağ Kurma Sanatı
Eğitmen: Özlem Dinçkal
21 Eylül 2019
Saat: 10.30-18.30
Kontenjan: 15 Kişi
Ücret: 250 TL

Şiddetsiz İletişim, anlaşmazlık halindeki tüm öznelerin empatiyle dinlenerek herkesin ihtiyaçlarının karşılandığı çözümleri işbirliğiyle ürettiğimiz bir bağ kurma sanatıdır.

Şiddetsiz İletişim doğamızda zaten var olan şefkate ulaşmamız için bize bir yöntem sunar. Alışkanlık haline getirdiğimiz otomatik tepkilerimizi bilinçli, hakiki iletişime çevirir. Gerçek bağlar kurmanın güzelliğini yaşamamıza destek olur. Basit bir yöntem sunmasına karşılık son derece dönüştürücü bir güce sahiptir.

Bu görüşe göre her davranış bir İhtiyacı karşılamak içindir ve tüm insanlar aynı İhtiyaçlara sahiptirler. Çatışmalarımız İhtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız Stratejiler düzeyinde ortaya çıkar. Barış herkesin ihtiyacı karşılandığında sağlanır.

Şiddetsiz İletişim tüm dünyada Aile ve Ebeveynlik, Çift İlişkileri, Kişisel Gelişim, Öfke Yönetimi, Eğitim, Okullar, İş İlişkileri ve Anlaşma Çözümü alanlarında uygulanıyor.

Marshall Rosenberg ve Şiddetsiz İletişimden aldığımız ilhamla, bu dilin temel taşlarını öğreneceğimiz bir günlük eğitime davet ediyoruz sizi.

Bu bir günlük eğitimde neleri öğreneceğiz?

Nasıl bir iletişim özlüyorum? Şiddetsiz İletişim’in niyeti ve ortaya çıkışı

Bir derdim var! Şefkati engelleyen iletişim

Neler oluyor? Sadece gözlem

Bana neler oluyor? Duyguları fark ve ifade etmek

Aman karıştırmayın: Duygular ve duygu sanılanlar

Beni üzüyorsun: Duyguların sorumluluğunu almak

Bunları neden hissediyorum? İhtiyaçlar

Hayatı zenginleştirecek olanı istemek: Ricalar

Duygusal kölelikten duygusal özgürlüğe

Bağ Kurma Sanatı Şiddetsiz İletişim’e giriş niteliğinde bir eğitimdir. 


Özlem Dinçkal Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi’nde Felsefe okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sanat Tarihi yüksek lisansı yaptı. Bilkent Üniversitesi, Grafik Tasarımı Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

Özel sektörde çalışmayı bitirdikten sonra 2009 yılında ilişkiler ve iletişim konularında eğitimler almaya başladı. Tony Robbins’in Türkiye’de az sayıdaki koçlarından biridir (Strategic Intervention Coach). Çalışmalarında Çember Adabı’nı (Way of Council) ve Marshall Rosenberg’in Şiddetsiz İletişim modelini kullanıyor.

2010 yılından beri sadece iletişim konusunda çalışıyor. Odak konuları aile, çiftler ve iş ilişkileri.
Kadın Çemberleri ve Onarıcı Çemberler düzenliyor. Kişilerarası arabuluculuk  yapıyor ve Şiddetsiz İletişim’e giriş seminerleri veriyor.

Kayıt ve Bilgi için
Tel: 533 250 62 29
eposta: ymbymb@gmail.com
instagram: @yuksekoda
www.yuksekoda.org