Beatles Saga

The Beatles Saga *The Beatles Söylencesi , Looking Through A Glass Onion
Eğitmen :Tayfun Bilgin
18-25 Şubat
kontenjan: 12 kişi

Dinozorların bir meteorla yer yüzünden silinmesi günümüzdeki canlılığı nasıl etkiliyorsa, müzik dünyasına altmışlarda düşen bir meteor da bugünün müziğinin şekillenmesinde etkili oluyor. Bu sunumlar dizisi Fab Four’un popüler müzik alanına etkisini ve bunun ne şekilde gerçekleştiği konusunu ele alır. Kimdiler, kimlerdendiler, nasıl bir ortama doğdular, o ortamı nasıl değiştirdiler. Sevenleri, sevmeyenleri, örnek alanları ve önemli bulmayanları ile renkli bir popüler kültür hikayesi. The Beatles !!

Tayfun Bilgin Kimdir?
Marmara Üniversitesi’nde Sinema-Tv eğitimi aldıktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Müzik Bilimleri bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarımı bölümünde doktora çalışmasını sürdürmektedir. 2008 yılından beri İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi’nde dersler vermektedir.
Dersleri temel olarak filmde ses kayıt teknikleri, filmde müzik kullanımı ve yapım yönetim konularındadır. Akademisyenliğinin yanında yirmi beş yıldır sayısız grupla sahne almış bir müzisyendir, radyo jingle’ları ve belgesel müzikleri hazırlamıştır.
Rezervasyon için :05067711314