Beden ve Hareket Odaklı Tasarım Atölyesi

Serenay Oğuz ile Hareket Atölyesi

PENCERE

“dijital platformlar aracılığıyla beden ve hareket odaklı tasarım”

Ekim/Kasım/Aralık (12 Buluşma)

 

Atölye, çağdaş dansın doğaçlama pratikleri kullanılarak beden ve hareket farkındalığına yönelik çalışmalar ile başlayacaktır. Toplam 3 ay sürecek atölyede hareket çalışmalarının nasıl bir performans malzemesine dönüştürüleceği, tasarımın temel prensipleri üzerinde durulurken, tüm bunların kullandığımız dijital platformlar üzerinden nasıl yeniden tasarlanacağı ve bu alanın nasıl derinleşebileceğini katılımcılar ile birlikte sorgulayıp çözüm geliştirmeyi hedefledikleri inovatif ve deneysel bir alan açmaya yönelik çalışmalarla ilerleyecektir.

 

Atölyede üretimi tetikleyici unsur olarak “Pencere” başlığı gündemde olacaktır.
3 ayın sonunda katılımcıların Serenay Oğuz’un kolaylaştırıcılığında geliştirilen tasarımları; video projeleri (video art, kısa film), fotoğraf, kolaj ya da online performans gibi çıktıları dijital platformlarda sergilenecektir. Atölye çıktılarının ayrıca pandemi sürecinin gidişatına göre fiziksel bir sergiye dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

“PENCERE”

Yapıları veya tren, vapur vb. ulaşım araçlarını aydınlatmak, havalandırmak amacıyla yapılan, çerçeve, cam, panjur, perde gibi eklentilerle daha kullanışlı bir duruma getirilen açıklık.

 

“PENCERE”

Bilgisayarda pencere, bir grafiksel kontrol bileşenidir. Programa ait grafiksel kullanıcı arayüzünü içeren ve bir pencere dekorasyonuyla çerçevelenen görsel bir alandan oluşur. Genellikle diğer pencereler ile üst üste gelebilen, dikdörtgen şekline sahiptir.

 

Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır. Tüm illerden ve herkesin katılımına uygundur.
Başlangıç: 13 Ekim 2020 (Salı)
Atölye haftanın her Salı akşamı 19.00-21.00 saatleri arasında Zoom uygulaması üzerinden yürütülecektir.

Atölye ücreti aylık 300 TL
Üç aylık kayıt durumunda toplam 800 TL
Ödemenizi kredi kartı ile taksitlendirerek da yapabilirsiniz. 
https://iyzi.link/AFnm_g
Bilgi ve kayıt için: 0533 250 62 29 (Yılmaz)
Email: ymbymb@gmail.com instagram: @yuksekoda