Film Müziğini Düşünmek

Film Müziğini Düşünmek
Eğitmen: Tayfun Bilgin
21-28 oCAK 2019
sAAT: 19.30-21.30

Film müziği üzerinde konuşulmasından oldukça hoşlanılan ama hakkında genelde sadece akıl yürütme yoluyla bilgi edinilen bir disiplinlerarası alan. Tarihi sesin sinemaya girişinden bile önce başlayan bu disiplin, bugünün sinemasal anlatımında vaz geçilmez bir öneme sahip. Film müziği neyi nasıl anlatır, tınısal estetiğinin kaynağı nedir, nasıl planlanır ve yaratılır gibi konuların işleneceği bu iki seanslık anlatı, film müziği konusundaki ufkunuzu genişletecek ve aslında dinlenme amacı değil duyulma amacı taşıyan bu müziği değerlendirmenizde size katkı sağlayacaktır.

Tayfun Bilgin Kimdir?
Marmara Üniversitesi’nde Sinema-Tv eğitimi aldıktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Müzik Bilimleri bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarımı bölümünde doktora çalışmasını sürdürmektedir. 2008 yılından beri İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi’nde dersler vermektedir.
Dersleri temel olarak filmde ses kayıt teknikleri, filmde müzik kullanımı ve yapım yönetim konularındadır. Akademisyenliğinin yanında yirmi beş yıldır sayısız grupla sahne almış bir müzisyendir, radyo jingle’ları ve belgesel müzikleri hazırlamıştır.
Rezervasyon için :05067711314