Masallarla Yaratıcılığa Yolculuk

Masal Çözümleme Atölyesi
Eğitmen: Nurdan Özdemir
7 Mart 2020 Cumartesi
Saat: 10:00 – 17:00
Ücret: 250 TL

Sembolleri yaratıcılık ile ilgili temel kavramları içeren kısa hikayelerin/masalların dünyasına yaratıcı drama yöntemi ile girerek yaratıcılık ile ilişkisini incelemek ve yaratıcı düşünme becerilerini işe koşmak isteyen herkesi atölyemize bekleriz.
Atölye içeriği:
Çok boyutlu ve çok anlamlı kavram olarak yaratıcılık
Hayal gücü
İlham
Alışkanlıkların dışına çıkma
Spontanite (Kendiliğindenlik)
İlişkilendirme
Iraksal Düşünme
Düşünmede akıcılık, esneklik, orijinallik
Metaforik düşünme
Yaratıcı drama yöntemi ile hikâye/masal çözümleme

Nurdan Özdemir (Eğitim Uzmanı – Yaratıcı Drama Lideri/Eğitmeni)
Lisans eğitimini 1997’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitiminden sonra bir yıl Çakabey Koleji’nde öğretmenlik yaptı.
Mastır derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri, Eğitimde Program Geliştirme Bölümü’nden aldı. Yüksek lisansta yetişkin eğitiminde “Eğitim İhtiyaç Analizi ve Program Geliştirme” konularında çalıştı
Yüksek lisans sonrası Arthur Andersen Danışmanlık Şirketinin, İnsan Kaynakları Departmanı, Eğitim Bölümünde görev yaptı.
2001 yılından bu yana Okyanus Danışmanlık bünyesinde kurumsal/bireysel gelişim konularında eğitim/danışmanlık hizmetleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği Destekli Projelerde alan uzmanı olarak “Eğitici Eğitimi” programlarını yürütmektedir.
Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği eğitimini 2016 – 2019 yılları arasında üyesi olduğu Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesinde tamamlamıştır. Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği programı kapsamında Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesinde “Yaratıcı Drama Yöntemi ile Bireyde Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünme Becerileri” isimli proje çalışması yürütmüştür. Halen yetişkin gruplar ile bireysel gelişim ve farkındalık amaçlı konulu atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Kayıt ve Bilgi için
0533 250 62 29
ymbymb@gmail.com
@yuksekoda
www.yuksekoda.org