Sanat Felsefesi Dersleri 1

SANAT FELSEFESİ DERSLERİ-I
Eğitmen: Derya Nüket Özer
18-25 Aralık-8-15 Ocak 2020
Saat: 19.00-21.00
Ücret: 270 TL

Sanat nedir? Taklit mi yaratıcılık mı? Büyü mü süsleme mi? Hangi sanat iyidir? Sanat-etik ilişkisi? Bir sanat yapıtıyla kurduğumuz ilişki nedir? Sanatçının yaratıcılığının kaynakları nelerdir? Sanat öldü mü? Ve daha nice soru…

Sanat Felsefesi Dersleri I Antik Çağ’dan Ortaçağ sonuna kadar olan dönemde bu soruların bazılarına yanıt aramayı amaçlıyor.

  1. Hafta: Mimesis
  2.  Hafta: Yaratıcılık
  3. Hafta: Zanaat
  4. Hafta: Sanatçının adı


DERYA NÜKET ÖZER KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirdi. Yüksek Lisans derecesini aynı okulda “Sanal Ortamda Müzecilik” başlıklı tezi ile aldı. YAPI Mimarlık, Kültür ve Sanat Dergisi’nde editörlük ve yazarlık yaptı. İstanbul Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nde, Bahçeşehir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölümlerinde dersler verdi.
Halen Yaşar Üniversitesi İçmimarlık Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Kent ve kültür alanında faaliyetleri olan Derya Nüket Özer Sulukule Platformu’nun kurucuları arasında yer aldı ve bölgenin tarihi mirasının korunması yönünde çalışmalar yaptı, Sulukule Çocuk Sanat Atölyesi bünyesinde projeler gerçekleştirdi.

Özer’in sanat ve mimarlık alanında çok sayıda çeviri kitabı ve Radikal gazetesinde yayımlanmış yazıları bulunuyor. Ayrıca “Doğan Hasol Kitabı-Aferin Desinler Diye” başlıklı nehir söyleşisi İş Bankası Yayınları tarafından yayınlandı.

Kayıt ve Bilgi için
0533 250 62 29
eposta: ymbymb@gmail.com
web: yuksekoda.org
Facebook ve instağram: @yuksekoda