The Beatles Saga

The Beatles Saga  & British Invasion
Eğitmen :Tayfun Bilgin
4-11-18-25 Kasım 2019
Saat: 19.30-21.30

Dinozorların bir meteorla yer yüzünden silinmesi günümüzdeki canlılığı nasıl etkiliyorsa, müzik dünyasına altmışlarda düşen bir meteor da bugünün müziğinin  şekillenmesinde  etkili oluyor. Haylaz ama efendi çocuklar imajından ruhi liderliğe giden yolda bu dörtlünün değişimi ve açtıkları yoldan giden The Kinks, The Rolling Stones, The Yardbirds, The Who gibi İngiliz grupların müzik dünyasını kökten değiştirmesi konumuz olacak. Kimdiler, kimlerdendiler, nasıl bir ortama doğdular, o ortamı nasıl değiştirdiler. Sevenleri, sevmeyenleri, örnek alanları ve önemli bulmayanları ile renkli bir dönem hikayesi: The Beatles ve British Invasion !!

Tayfun Bilgin Kimdir?

Marmara Üniversitesi’nde Sinema-Tv eğitimi aldıktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Müzik Bilimleri bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarımı bölümünde doktora çalışmasını sürdürmektedir. 2008 yılından beri İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi’nde dersler vermektedir.

Dersleri temel olarak filmde ses kayıt teknikleri, filmde müzik kullanımı ve yapım yönetim konularındadır. Akademisyenliğinin yanında yirmi beş yıldır sayısız grupla sahne almış bir müzisyendir, radyo jingle’ları ve belgesel müzikleri hazırlamıştır.

Bilgi ve kayıt için
0533 250 62 29
@yuksekoda
www.yuksekoda.org